פעמים רבות אני שומעת מהורים שמתענינים בהפעלת יום הולדת : "הבת שלי ביישנית, אני לא בטוחה שההפעלה עם הצגה והיא הדמות הראשית תתאים לה...ומצד שני, היא מאוד רוצה יום הולדת עם מפעילה".

 

ראשית,  חשוב לנו בשיחת הטלפון עם הלקוח שהוא יספר לנו קצת על הילד : אם זה ילד ביישן, אם זה ילד שאוהב את הבמה ולהופיע, אם זה ילד שיש לו אולי מגבלה גופנית ( למשל לקפוץ על חישוקים) וכו'..

כדי שכשנגיע נדע למה לצפות ולהתאים גם את עצמנו. 

 

 החלטתי לכתוב כמה מילים בנושא החשש שהילד או הילדה לא ישתתפו כי הם בישנים:

ראשית בגילאים האלה גילאי 4-6 טבעי מאוד, שילד שלא מכיר את המפעילה שמגיעה אליו,יהיה קצת סגור וביישן, ואנחנו כמפעילות רגילות לזה ולא נלחצות.

לכן גם אנחנו מגיעות חצי שעה לפני, להכיר בנחת את ילד/ת יום ההולדת ומביאות לו/ה מתנה אישית , שואלות אותו/ה כמה שאלות ( בת/ בן  כמה היא/הוא, איך קוראים לגננת, מי החבר/ה הכי טובה שלו/ה ועוד...) 

אנחנו גם לא מנסות להציק עם שאלות ואם רואות שהדבר גורם לילד מבוכה, ניתן לו כמה דקות להסתגל אלינו, להתבונן בנו מהצד, מתארגנות ומקימות את התפאורה וכו'.

לרוב, כשלא מלחיצים את הילד, ונותנים לו תחושה נינוחה , הוא יבוא ויגש אלינו בדרך טבעית.

ההפעלה שלנו היא הפעלה שגובשה כהפעלה שמתפתחת בהדרגה, יש 20 דקות של קבלת פנים ובו נאפר את הילדים, אחכ משחקים מוכרים לילדים כשילד יום ההולדת יושב לידנו, יש קטעים מצחיקים ונעימים ולא תחרותיים.

כאשר מתחילה ההצגה, עברו כ 40 דקות מתחילת ההפעלה והילד כבר מרגיש נוח יותר.. 

ההצגה היא הצגה שנבנתה במיוחד לילדים בגיל הרך , גילאי 4-6 ואין לנו כוונה לתת לילדים תפקידים מסובכים עם מלל, עיקר תפקידם לפזר אבקת קסמים, להלחם במכשפה, לרקוד עם כולם, ועוד.. 

כמו כן,ההצגה היא הצגה דינאמית ומשתנה לפי אופיו של הילד :

במידה והילד רוצה רק לשבת ולהקשיב להצגה , אנחנו נספר את הסיפור עליו, ניתן לו לבחור חברים שישתתפו ולחלק תחפושות ומידי פעם נציע שוב תפקידים בהצגה.

ילד יום הולדת שלא ירגיש נוח עם תפקיד מסויים לא יעשה זאת , כי מטרתנו היא שלילד יום ההולדת יהיה כיף, נעים ושמח עם הבחירות שלו.

ולסיכום: בפועל, בשטח, בימי ההולדת, כל האמהות שחששו שהילד/ה שלהם בישן / ביישנית, גילו בהפעלת יום ההולדת שלנו, כי הילד/ה שלו, השתתף הרבה יותר ממה שהוא ציפה לו.. 

כנראה שזה בטבע שלנו..

מזל טוב

רות בארץ הסיפורים 

 

 

הפעלה ליום הולדת לילד ביישן