משחקים של פעם

מה זאת הפעלת יום הולדת משחקים של פעם ? מתי זה פעם ?

אז פעם זה בתקופה שלי כשהייתי ילדה... שנות השמונים, כשאנחנו חגגנו יום הולדת, לא היה מפעיל ( לפחות לא אצלי בירושלים), בדרך כלל האמא וילד יום ההולדת היו כותבים על דף את רשימת המשחקים שיהיו, וזה היה כיף!!

המשחקים ביום הולדת משחקים של פעם הם משחקים כיפיים לכל גיל ולכן, גם מבוגרים נהנים לשחק "משחקים של פעם " ובעצם לחזור לחויית הילדות שלהם ...

 

המשחקים ברובם הם משחקים מצחיקים, תחרותיים כקבוצה או תחרות אישית .

 

פעילות יום הולדת "משחקים של פעם " מתאימה לגילאי 5-10 בהפעלות שלנו. 

משחקים של פעם מתאים גם לבנים וגם לבנות.

 

אילו משחקים נערוך ונשחק בימי ההולדת "משחקים של פעם ":

החבילה עוברת : חבילה עשויה מנייר עיתון שבתוכה יש הפתעה קטנה, בין כל שכבה ושכבה של החבילה, יש משימה, המשימות יכולות להתחלק לשאלות/חידות או למשימות פיזיות ( לקפוץ על רגל אחת וכו'),

הילדים יושבים במעגל ומעבירים לצלילי המוסיקה את החבילה, ברגע שהמוסיקה נעצרת , הילד שאצלו החבילה צריך לפתוח שכבה אחת מהחבילה ולבצע את המשימה .

משחק הכיסאות / אפשר עם חישוקים : בוחרים חמישה ילדים שצריכים לרקוד סביב ארבעה חישוקים או ארבעה כיסאות, ברגע שעוצרים את המוסיקה, הילדים צריכים להכנס לחישוק או לשבת על הכיסא, הילד שלא התישב או שלא נשאר לו חישוק, יוצא מהמשחק. מוציאים חישוק. כך עד שנותר ילד אחד והוא המנצח.

משחקים עם בלונים : בוחרים שישה ילדים ומחלקים אותם לזוגות , נותנים לכל זוג בלון מנופח והם צריכים להתחבק ודרך החיבוק לפוצץ את הבלון, הזוג שמופצץ ראשון מנצח.

לשבת על בלון , מי שמופצץ ראשון מנצח.

 

משחק עם כף ותפוח אדמה : שלוש כפות ושלושה תפוחי אדמה בינוניים. בוחרים שלושה ילדים שצריכים להחזיק את הכף בפה ועליה לשים את תפוח האדמה, וללכת עם הידים שלובות עד לנקודה מסויימת ולחזור, הראשון שמגיע, המנצח. 

 

משחק עם צמר גפן : עושים שני כדורים קטנים עם צמר גפן ומניחים על הרצפה, בוחרים שני ילדים שצריכים לנשוף ולהביא את הצמר גפן לנקודה מסוימת ובחזרה.

 

משחקי קבוצות מתחרות :

במסגרת משחקים של פעם נחלק את הילדים לשתי קבוצות מתחרות  ( בדרך כלל בנים מול בנות) , כל קבוצה תבחר בשם לקבוצה ושיר שלה וניתן להם משימות כקבוצה : 

למצוא שיר עם המילה : הקבוצה הראשונה ששרה שיר עם המילה ( בית, בלון, יום הולדת, חג, שמח, ועוד.....) .

להסתדר בקבוצה לפי : גובה, מידת נעליים, שמות לפי סדר הא' ב. 

משימות להביא דברים שונים ומשונים : הקבוצה הראשונה שתביא למפעיל : גרב עם פסים, במבה, גומיה ורודה.. ועוד.... 

 

היחודיות של צוות רות בארץ הסיפורים עם משחקים של פעם :

צוות המפעילות שלנו , הוא צוות שמגיע מתחום המשחק ועוסק בתחום ההפעלות שנים רבות, אנו משלבות בהפעלת יום הולדת "משחקים של פעם " גם משחקי דרמה ואמפרוביזציה.

כמו כן, חשוב לנו שההפעלה תהיה הפעלה נעימה, שנותנת מקום לכולם, אנו שמות דגש על ההנאה והשמחה שבמשחק ולא על הניצחון ולכן כולם יוצאים בתחושה טובה.

 

 

משחקים של פעם מתאים כהפעלה בימי הולדת וגם כהפעלה בבית מארח, קייטנות, אירועי חברה ועוד.