שיתוף הילד בהכנות ליום ההולדת

 

 

במאמר זה, אני רוצה שנזכור מה המשמעות של יום הולדת,  ואיזה מסר והעצמה אנחנו יכולים להעביר לילדנו.

 וזה ממש לא משנה אם יום ההולדת   עם מפעיל יום הולדת, אם זה יום הולדת של נושא מסויים, אלא כאן , במאמר זה, אני כותבת על העצמה ועל הערך המוסף שנזכה בחינוך ילדנו:

 

יום הולדת הוא אירוע מעצים מרגש ושמח מאוד עבורכם ועבור ילד יום ההולדת וכל בני המשפחה.

זהו היום המאושר שבו ילדכם הצטרף למשפחה ונולד.

 

עבור ילדים בגיל הרך, כדאי מאוד לדבר על משמעות יום ההולדת, להסביר להם על היום שבו הוא נולד, על השמחה כשראינו אותו בפעם הראשונה ונשקנו אותו, זאת הזדמנות לפתוח את אלבום התמונות ולהראות לילדנו עד כמה הוא גדל ואיזה תינוק קטן הוא היה..

 

הרעיון בהכנות ליום ההולדת הוא לתת לילד לקחת חלק ולהיות שותף ושייך , כך ילד יום ההולדת , גם הצעיר בגיל הרך, ירגיש שזה שלו, ירגיש מועצם ויגיע מוכן יותר ליום ההולדת שלו.

 

1. כאשר אנחנו מתכננים מה יהיה ביום ההולדת, כדאי לשמוע ולהתיעץ עם ילדנו, מה הוא רוצה, אולי ילדנו רוצה רק יום הולדת עם סבא וסבתא ובכלל לא רוצה להזמין את ילדי הגן.. אולי הוא רוצה יום הולדת עם חיות ולא יום הולדת בג'ימבורי כמו שחשבנו.. כמובן יש כאן גורמים כמו תקציב שתלויים בנו, אבל חשוב שדעתו של הילד גם תשמע.

 

2. כשאנו מכינים את הזמנות ליום ההולדת, מומלץ שהילד גם ישב איתנו, יצבע או ידביק מדבקה על ההזמנות.

 

3. קישוט : לתת לילד יום ההולדת לנסות לנפח איתנו בלונים,או לקשט את החדר בציור של ברוכים הבאים, או לרשום את שמו על דף עם ציור ונדביק את הציור על סל המתנות.

 

4. הכנת העוגה : נכון, היום מאוד מקובל להזמין עוגות מעוצבות.. אבל לדעתי, אין על תחושת הגאווה והסיפוק וגם החויה של ילד שהכין את העוגה יחד עם אמו או עם אביו.. שהוא קישט את העוגה לבד.. והניח את הסוכריות הצבעוניות.. ( מנסיון ומבדיקה שנערכה ביותר ממאה ימי הולדת.. אלו גם העוגות שהילדים הכי אוהבים לאכול.. וגם המפעילה.