האם מומלץ לחגוג לשני ילדים יחדיו?

 

 

 

 

הפעלת יום הולדת לשני ילדים, האם כדאי או לא ? 

אמהות רבות ( אבות , עמכם הסליחה..) מתלבטות האם כדאי לחגוג יום הולדת עם עוד ילד מהגן ....

 

אני חושבת שצריך לבחון כל מקרה וילד באופן פרטי, אבל באופן כללי,לעובדה שחוגגים יחד יש יתרונות רבים.

מעבר להיבט הכלכלי, ולעובדה שנוח לארגן יום הולדת עם אמא נוספת וחלוקת התפקידים מתחלקת ( אחת דואגת לקניות, אחת דואגת למפעיל, אחת דואגת למקום..וכו' ), שמתי לב, שכשאני מגיעה להפעלת יום הולדת, כאשר מדובר בשני ילדים שחוגגים יחד, תחושת ההתרגשות והביטחון של הילדים גדולה יותר, קל להם לחלוק את היום הגדול הזה עם עוד ילד והם נינוחים יותר( מדובר על יום הולדת לגיל 3-6)

גם מבחינת המסר החינוכי שאנו מעבירים לילדים, הילד לומד לחלוק, להבין שיש לשמחה הזאת עוד ילד ושחברים יכולים לשמוח יחד ולחלוק אירועים חשובים. 

 

יחד עם זאת, כפי שציינתי בראשית המאמר, כל מקרה לגופו וצריך לחשוב על כמה היבטים כאשר רוצים לחגוג עם עוד ילד מהגן.

חשוב מאוד, שהילד שבוחרים לחגוג איתו, הוא באמת חבר קרוב, והילדים מסתדרים טוב ביניהם, וגם שאתם ההורים, באותו ראש ומחשבה עם ההורים של הילד השני בכל מה שקשור לייום ההולדת.

צריך לזכור כי יש להתאים את הפעלת יום ההולדת לשני הילדים, למשל לא לבחור בהפעלת ליצן , אם אחד הילדים מפחד מליצנים...

 

כמו כן, אתם מכירים את ילדיכם הכי טוב, ואם אתם מרגישים שהילד שלכם מצפה שביום ההולדת שלו יחגגו רק לו והוא לא ידע להכיל את העובדה שיש עוד ילד במרכז, כדאי לחגוג רק לו.. 

 

כמה טיפים והתארגנויות אם חוגגים יחד לשני ילדים יום הולדת :

1. לזכור להכין שני סלים עם שמות הילדים למתנות.

2. כמה ימים לפני יום ההולדת, להפגיש בין שני הילדים שחוגגים למפגש חברי, אפשר להכין גם משהו שקשור ביום ההולדת, כמו שלט לסל המתנות, או קישוט לקיר . שירגישו ששניהם מתכוננים יחד לחגיגה שלהם.

3. מאחר ומדובר בשני ילדים, וכמובן יש גם משפחה שמזמינים, וחברים מחוץ לגן, לבדוק שאתם יודעים מה מספר האורחים והמשתתפים ואם זה מתאים  לאופן ההפעלה.

4. חשוב לבדוק עם מפעיל יום ההולדת שיש לו נסיון בהפעלת יום הולדת לשני ילדים, ושהוא מספיק רגיש על מנת לתת מקום לשני הילדים שירגישו שזה יום ההולדת של שניהם.

5.טקס העוגה : אפשר להכין עוגה אחת לשני הילדים ולשים נרות לשניהם שיכבו.

אפשר שלכל ילד תהיה העוגה שלו, אבל חשוב שבין שתי האמהות תהיה אחדות בעוגות, כדי שהילדים לא ירגישו שאחת יותר "שווה" מהשניה, וירצו לאכול רק מעוגה אחת.. 

טקס העוגה נערך כך ששני הילדים מכבים את הנרות בו זמנית וכל משפחה מרימה את הילד שלה, כאשר ילדי יום ההולדת מתחלקים בין שני הילדים. 

 

מזל טוב

Success! Message received.