יום האישה הבינלאומי

אז מה בעצם אנחנו חוגגות ביום האישה ? האם אנחנו צריכות לחגוג יום זה ? יהיו שתגדנה שאם אנחנו חוגגות את היום, סימן שעדיין אנחנו לא שוות כי הרי אם היינו שוות , למה לציין דווקא יום זה..

יהיו שתגדנה שכן , צריך לציין את המאבק לשיוויון זכויות האישה, כי הרי הנתונים בשטח מוכיחים כי השיוויון עדיין לא הושג בין שני המינים ( מעט נשים נמצאות בעמדות בכירות לעומת גברים, גבר שנמצא באותו תפקיד מרויח יותר מאישה, השאלות שתמיד נשאלות בראיון לאישה עם ילדים, לא נשאלות בראיון לגבר עם ילדים.. מה תעשה כשהילדים חולים?! ... וכו)

אז אני החלטתי השנה לציין את יום האישה הבינלאומי ממקום של אהבה, שמחה וצחוק.. ולא ממקום של מאבק לשיויון ( הדגש על המילה מאבק ) או הוכחה שאנו הנשים צודקות.. כי הרי כשאת במאבק או ברצון להוכיח את צדקתך.. המניעים לא נעשים ממקום נקי ומדוייק, אלא ממקום של תחושת נחיתות, רצון להוכיח...

עלינו להכיר בערכנו כנשים, נשים חכמות, נשים שוות נשים איכותיות ונשים משפיעות, נזכור ונאמין בערך שלנ כבני אדם שויי ערך . כולנו בעלות ערך, אין מישהי או מישהו ששווה יותר ממני, כולנו בני אדם!!!

ולכן גם אם מישהו ינסה לזלזל בנו, כלומר מנסה להוזיל את הערך שלי , זה בילתי אפשרי, אם אנו יודעות שאנחנו בעלות ערך, אף אחד לא יכול לשנות זאת. וכדי להפוך את מה שאני מנסה להגיד בצורה פשוטה : שטר של 200 שח , אם ידרכו עליו, ימעכו אותו.. יגידו לשטר שהוא לא שווה כלום.. הוא עדיין ישאר בערכו.. 200 ש"ח. כך גם אנחנו , נשים , אם מישהו יגיד לנו שאנחנו לא טובות, לא חכמות, לא מספיקות ואנחנו מכירות בערך שלנו... זה לא יצליח לערער אותנו ולשנות את ערכנו.

אז איך ציינתי את יום האישה.. עם חברות, עם נשים, הרבה הומור נשי וקצת אלכוהול.. וגם עם סדנא מצחיקה שרק נשים יכולות להינות ממנה.. כן כן.. יש דברים שמתאימים רק לנו.. וזה כיף!!

כל החברות שהגיעו הן אמהות שאוהבות ועושות יום יום כל שביכולתן שיהיה לילדים שלהם הכי טוב בעולם הזה.., יחד עם עבודה מעצימה ומספקת ומידי פעם הרהורים על הכביסות ועל הארונות המבולגנים.. כל אחת שהגיעה יפה ואוהבת וכמובן לכל אחת מאיתנו יש כמה קילוגרמים שהיינו רוצות להפטר או כמה קמטים מעצבנים וחצקונים גם בגיל ארבעים... אבל היי.... הרי לכולנו יש !! אז לא תמיד אנחנו מלקקות דבש.. אבל באותו ערב קסום בהחלט ליקקנו... עברנו סדנא חויתית מעשירה ומצחיקה כמובן ב"מקומה הטבעי של האישה".. המטבח...

המטבח כמרקחה : מהירקות, הפירות והתבלינים שקייימים בכל בית ובית, רקחנו בעזרתה של מרסלה פוליבידה משחות ותמרוקים.. משחת שיניים שעשויה משמן קוקוס, סודה לשתיה וקקאו... משחת פילינג לגוף.. וסירופ מחזק מדבש, שום, בצל, גינגר, ועוד... היה כיף למרוח על עצמנו משחת פטרוזליה, תות ודבש.. ותוך כדי גם ללקק.. והכי כיף לראות אחכ את עור פנינו יפה ונעים... למדנו כי לטבע יש כוח משלו לרפא ולהפוך אותנו יפות ולמדנו שכיף להעביר ערב יחד עם נשים ...

ממליצה בחום על הסדנא המטבח כמרקחה של מרסלה פוליבידה 0508328382.

ואנקדוטה קטנה שקשורה ביום האישה ואני יודעת שאני כאמא לשני בנים שיהיו גברים בעתיד.. עושה את העבודה...:

הבן שלי אלעד, בן שבע בא אליי ואומר לי : אמא אני לא מבין למה שכמשחקים כדורגל אז בתור קללה אומרים למישהו : איזה אישה.. ?!

הרי את אישה , את אמא שלי, ילדת אותי ובזכותך אני חי, למה זה לא טוב להיות אישה ?!

#יוםהאישה #סדנאותלנשים #המטבחכמרקחה

פוסט ראשון בבלוג
פוסטים קודמים 
Archive
תגיות חיפוש
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square