חג פורים חג פורים - חג גדול לילדים!!!

מחר היום הגדול.. חג פורים, כל הילדים מתרגשים ומצפים, למרות שכבר שבוע שלם שהילדים כבר חוגגים בגנים ובבתי הספר את החג ( יום פיג'מה, יום מעודדים ומעודדות, יום צבעים וכו'.) מחר היום הגדול.. מחר קרנבל גדול, כל הילדים מתחפשים..

אני זוכרת אותי כילדה, תמיד מתעוררת בבוקר של חג פורים מוקדם מרוב התרגשות.. תמיד גם בפורים ירד גשם.. הכל נרטב.. אבל אנחנו הילדים, עם שמש ענקית בלב.. מתרגשים.. אני לא אשכח שהתחפשתי למלכת הכוכבים.. אבא שלי הכין לי שרביט עם כוכב , בתור ילדה זה היה נראה לי השרביט הכי יפה בעולם..

אז כמה טיפים למחר.. ומה קורה כשהילד לא רוצה להתחפש ומשנה את דעתו ( כפי שבתי בת החמש הבוקר אמרה לי שהיא לא רוצה להיות אלזה.. אלא דרקון עם רובה...- איזה מהפך ) :

1. כבר היום אחהצ, כדאי להכין את התחפושות - לוודא שהכל מוכן:

האיפור, האביזרים, כדאי למדוד בצורה רגועה, כדי לבדוק שלילד נוח, אולי כדאי ללבוש מתחת בגד דק ( בדרך כלל הבד של התחפושות לא נעים) .

2. אם צריך להכין משלוחי מנות, סיימו את ההכנה כבר הערב.

כדאי שגם הילד יקח חלק בהכנת משלוח המנות, להוסיף ציור וברכה שלו, שיבחר את הממתקים שהוא רוצה לשים לחברים.. העיקר, לא להשאיר את זה לבוקר של מחר!!

3. מחר כולנו רוצים שהיום הזה יהיה כיף ושהילדים ילכו שמחים לגן ולבית הספר.

ממליצה מאוד לקום כחצי שעה לפני כדי להתארגן על התחפושות, כל אחד מהילדים נרגש, צריך יחס אישי, איפור..וכו'..

4. קחו בחשבון שיתכן שאחד הילדים לא ירצה להתחפש מחר, יפחד שיצחקו עליו, לא יהיה לו נוח , ירצה תחפושות אחרת.. לא להתרגש..

קבלו את זה ואל תקחו את זה כאילו הילד עושה דווקא לכם.. ( משפטים כמו . .אבל התחפושת עלתה המון כסף או אז למה רצית את זה? לא יעזרו..)

כדאי להציע לילד כמה אופציות.. אפשר לקחת את התחפושות בתיק ואם הוא ירצה הוא ילבש אותה במהלך היום, אפשר להציע לו משהו חילופי אם יש בבית.

5. גם אתם יכולים לקחת כובע/ משקפיים גדולים ומצחיקים ולבוא עם הילדים בבוקר לגן באוירה פורימית כדי שהם ירגישו שגם הגדולים לוקחים חלק ביום המיוחד הזה, וגם לכם יהיה כיף וקצת שונה מכל בוקר רגיל..

6. לא לשכוח לפני שיוצאים לגן, להצטלם!!

פורים שמח ומהנה.

#פורים #תחפושות #חגפוריםבגן

פוסט ראשון בבלוג
פוסטים קודמים 
Archive
תגיות חיפוש
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square