יום הולדת שנה לבלוג - נס גדול היה פה

אז מה.. עברה לה שנה ומה .. למה את כותבת ? מה עברת ? מה הכותרת המשנית..

השנה הזו היא שנה משמעותית עבורי של שינוים, התפתחויות וגם של חוסר ודאות..

כן מותר לי לציין גם זאת..

התחלתי לכתוב את הבלוג מבלי לדעת לאן הוא יקח אותי ולמה אני כותבת וגיליתי את חדוות הכתיבה. גיליתי גם שלמרות שאני כותבת המון ובלי פסיקים, ועם הרבה שלוש נקודות, עדיין אוהבים לקרוא אותי.

לעתים החשיפה קצת מלחיצה אבל, מצד שני, התחושה שכתבתי משהו שנגע במישהי, עולה על מחיר החשיפה.

התחלתי ללמוד במכון אדלר, לימודים שמשפיעים עליי כל יום ויום, תיאוריה מעשית שעיקרה: אתה הוא הגיבור של חייך, אתה אחראי לבחירות שלך, תמיד אפשר גם אחרת, זוהי תיאוריה אופטימית.

יצאתי וטיילתי השנה, גם בארץ וגם בחו"ל, גם עם המשפחה, עם עצמי, וגם עם נשים שלא הכרתי. קיבלתי השראה ורעיונות ממפגשים עם נשים מעניינות, סקרניות, מעזות, משנות והרפתקניות.

אפשר לומר שהשנה הזו , היא שנת התעוזה שלי.. דברים שרק חשבתי ודמיינתי עד כה, והחלטתי להגשים להפוך אותם למציאות חיי...זה לא קל, הרבה פעמים לפני שזה קורה

( במיוחד לילה לפני ) , אני שואלת את עצמי למה אני צריכה לעשות זאת, מה בוער לי,

אבל אלה תמיד הקולות של הפחד.. הקולות שרוצים להשאיר אותנו במקום.

יש משפט שאומר : החיים הם כמו מסע אופניים : כשקשה לך, סימן שאתה בעליה, כשקל לך, אתה בירידה וכשאתה עומד במקום.. אתה מדשדש.. ולכן תמיד שינוי בהתחלה הוא קשה, כרוך בחוסר ודאות, לא בטוח שאצליח, לא יודעת לאן זה יקח אותי, יש כאן גם מחיר של נטישה ועזיבה של משהו ישן ומוכר.

רק אתמול הבנתי כמה דברים על עצמי.. תמיד בבית אמא שלי אמרה לי משפט " תתמקדי בעיקר".. או "תתמקדי ", ואני, מה לעשות.. מפוזרת.. מתחילה לתלות כביסה ונזכרת שצריכה לחזור להצעת מחיר, מתחילה לכתוב בבלוג ונזכרת לבדוק מה עם המרק.. ( הולכת לבדוק ..)

אבל עד אתמול נלחמתי בתכונה הזו.. לא הערכתי אותה וראיתי בה כמכשול, כמשהו שלילי.

אתמול, נס גדול.. פתאום נפל לי אסימון. אני יכולה להיות כמה דברים במקביל, אני הרי אוהבת ומתעניינת בכמה דברים במקביל, אז למה להתמקד רק באחד.. הרי אני אוהבת לעבוד עם ילדים, לספר סיפורים ולהרגיש את הכאן ועכשיו עם הילדים, אני אוהבת לטייל ורוצה להמשיך ולפתח טיולי נשים מהותיים, בארץ ובחו"ל, להכיר אמהות ונשים ולשמוע מכל אחת את סיפור חייה, אני גם אוהבת את הבמה ולהצחיק ורוצה לפתח סדנאות משחק ומפגשים לנשים שיעסקו בהורות ובכלל בכל מה שמעסיק אותנו כנשים ( וזה לא רק גברים..) .. וכל זאת כמובן כשאני אמא במשרה מלאה לארבעה ובת זוג.

ממש כמו בפרסומת "גם וגם " אבל למה לא בעצם ?! כמו נר, שמאיר וגם אם לוקחים ממנו

הרי כשאני עושה כמה דברים במקביל , אני פורחת, אני נהנית ואני מרגישה שאני מגשימה את עצמי.. אז הנס הגדול בחג חנוכה זה, שקיבלתי את עצמי כמו שאני והחלטתי שהכל אפשרי.

מאחלת לכולנו שנת 2017 יצירתית, שמחה, בריאה ושתמיד נשאף קדימה.. .. ולא לפחד כלל!!

צילום : מלי גולדפלד. מתוך בדרך לעצמי.

ובהקשר של חנוכה : האש ואור והנר מייצגים שפע הן כי יש להם תכונה של אינסופיות והן כי הנתינה רק מגבירה אותם ולא מכלה – עם שלהבת קטנה אפשר להדליק מספר אינסופי של נרות, והנר המקורי אינו מפסיד מאומה.

"צריך שכל אדם ידע ויבין

שבתוך תוכו דולק נר

ואין נרו שלו כנר חברו

ואין איש שאין לו נר

צריך שכל איש יבין שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים

להדליקו לאבוקה גדולה

ולהאיר את העולם כולו "

הרב קוק.

#הגשמהעצמית #יוםהאישה #אימוןלאמהות #רותבארץהסיפורים #שינויים #סדנאותלנשים

פוסט ראשון בבלוג
פוסטים קודמים 
Archive
תגיות חיפוש
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square