העוגה לא יצאה טובה...

בעקבות הפוסט של יעל שליש פרץ, "אמא, העוגה שלך לא הייתה טובה, כל הילדים זרקו אותה לפח" על בתה שהייתה אמא של שבת וחזרה מאוכזבת ובוכיה מאחר וכל הילדים התבוננו רק על הדברים הממותגים שהביא אבא של שבת, שכיסו את כל השולחן ו"השתלטו" על הטקס.. החלטתי לכתוב...

כאמא לארבעה ילדים, וכמפעילת ימי הולדת, אני רואה את השיגעון של אמהות רבות לקראת ימי ההולדת הקרבים ובאים...

לעיתים אנחנו שוכחות מה העיקר : לשמח את ילד יום ההולדת ואת חבריו במסיבה, לציין את יום ההולדת, ולהיות איתו... כן כן, לראות אותו צוחק, לראות אותו מתרגש, להיות איתו ברגעים האלו. ולא להיות במרחק, לא להיות המארחת של כל האירוע הזה ומתרכזות באיך לשמח ולהרשים את האמהות שתגענה...

אני אוהבת תמיד בסוף ההפעלה לשאול את ילד יום ההולדת ממה הוא הכי נהנה, וכמעט תמיד הילדים מספרים לי שהם נהנו לכבות את העוגה ושרקדו ושרו.. פשוט מאוד.

כאמא וכמפעילה, אני חושבת שמסיבת יום הולדת שההורים מכינים עם הילד, והם מעבירים את ההפעלה, זאת החויה הכי משמעותית לילד, הילד גאה בהוריו ומרגיש חלק ובנוח. אבל המציאות של היום , חוסר הזמן, תחושה שאני לא "מספיק טוב", איך אשתלט היא שגורמת להורים לבחור במפעילים.

אני חיבת לציין בניגוד, למה שכתבה בפוסט יעל שליש פרץ, על שהעוגה הפשוטה, זאת עם הסוכריות וציפוי השוקולד, היא שאהובה על הילדים. נכון, בטקס העוגה, כל הילדים יסתכלו על העוגות המפוארות והממותגות, כי הן יפות, אבל יעדיפו לאכול את העוגה הפשוטה..

( מניסיון של עשרות ימי הולדת) ובטח גם ילד יום ההולדת יהיה גאה אם הוא יכין אותה עם הוריו...

כמפעילה ליום הולדת, כשאני יודעת ששני ילדים חוגגים יחד, אני מצינת את עניין העוגה, שכדאי ששתי העוגות תהיינה דומות ותמיד מציינת שילדים הכי אוהבים את העוגות הפשוטות.

שולחת לכם מתכון פשוט וטעים של עוגת שוקולד ליום הולדת בחושה כמובן.. :

4 ביצים

כוס סוכר

כוס שמן

כוס אבקת שוקולית

1 מיכל שמנת חמוצה

1 כוס קמח תופח.

לציפוי

1/2 כוס שמנת מתוקה

120 גרם שוקולד חלב ( אפשר להחליף חצי עם שוקולד מריר )

מזל טוב

#מתכוןלעוגתשוקולד #יוםהולדתלגילהרך #יוםהולדתנעים

פוסט ראשון בבלוג
פוסטים קודמים 
Archive
תגיות חיפוש
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square